Blog
Elżbieta Jodłowska Strona Oficjalna

Lata 70-te i 80-te

Druga połowa lat 70-tych to występy w kabarecie czarnego humoru Macieja Zembatego "Dreszczowisko" u boku Tadeusza Chyły, Magdy Umer, Krzysztofa Knittla i początek współpracy z pianistą, aranżerem i znakomitym kompozytorem większości piosenek Macieja Zembatego Januszem Bogackim. W tym czasie Elżbieta kończy wydział piosenkarski w Szkole Muzycznej im. F. Chopina przy ulicy Bednarskiej w Warszawie.

Na początku lat 80-tych przez kilka lat występowała w programie "Chirurgia zakaźna" wraz z Bohdanem Smoleniem, kabaretem "Długi" napisanym i wyreżyserowanym przez Krzysztofa Jaślara.

W okresie "wybuchu" Solidarności powstał kabaret-widowisko pod tytułem "Ludzie, zrobili was w konia, Ed". Warto wspomnieć, że program ten został napisany specjalnie dla Elżbiety Jodłowskiej przez Zenona Laskowika. Zaprosiła ona do współpracy w tym programie Krzysztofa Litwina z "Piwnicy pod baranami" i znakomity zespół jazzowy "Sami Swoi". Spektakl ten grany był na terenie całego kraju w największych salach widowiskowych. Druga połowa lat 80-tych to współpraca i wspólny program z kabaretem "Kapota" z Łodzi. Spektakl "Stara prawda w Nowym Świecie" w choreografii Janusza Józefowicza okazał się najlepszy na Ogólnopolskim Przeglądzie Programów Estradowych w Rzeszowie w '87 roku. W latach 1989 do 1996 Elżbieta Jodłowska mieszkała w USA, w Los Angeles, gdzie założyła i prowadziła bardzo popularne w środowisku polonijnym "Radio Ela". Występowała też z własnymi koncertami na terenie całych Stanów, oraz w muzycznym widowisku teatralnym reżyserowanym przez Barbarę Krafftówną "Kram z piosenkami".

CZYTAJ DALEJ

Klimaty Klimakterium