Blog
Elżbieta Jodłowska Strona Oficjalna

Nagrody

W przebiegu swojej kariery estradowej wielokrotnie zdobywała laury na festiwalach i przeglądach. W uzasadnieniu podkreślano wysoki poziom wykonawczy, kunszt aktorski, wspaniały, mocny głos i temperament. Ceniona była zarówno przez krytyków, środowisko artystyczne jak i przez publiczność i dziennikarzy, którzy na jednym z Festiwali Opolskich przyznali jej swoją nagrodę (rok 1976).

Na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie zdobyła jedno z czołowych miejsc przegrywając z Marylą Rodowicz i Markiem Grechutą.

Z recitalami, programami kabaretowymi i innymi koncertami występowała w amfiteatrach, i małych salkach klubawych.Współpracowała z orkiestrami Polskiego Radia pod dyr. Debicha i Rachonia.Nagrała kilkadziesiąt piosenek, pisali dla niej najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Magda Czapińska, Marcin Wolski, Zenon Laskowik, Maciej Szwed, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, a ostatnio Artur Andrus i Katarzyna Lengren.

Brała udział w kilkudziesięciu a może kilkuset koncertach lub widowiskach telewizyjnych. Przez kilka lat współpracowała z TV Kraków i Szczecin. Nagrała kilka recitali telewizyjnych, występowała w kabareciku Olgi Lipińskiej, zagrała w kilku filmach fabularnych: "Krzak gorejący", "Nie będę cię kochać", "Miś" i w telewizyjnym muzycznym przedstawieniu "Jadzia wdowa"

 

CZYTAJ DALEJ

Klimaty Klimakterium